Як харчуються на Балі

Харчування для мандрівника – річ важлива, а часом і першочергова. Приїжджаючи в далекі країни, де все не так, як вдома, краще дізнатися більше про кулінарні традиції, популярні страви, вартість продуктів і місця, де все це можна купити.

Традиційною і популярною їжею на Балі є рис із приправами, доповнений овочами, м’ясом або морепродуктами.

Тут багато свіжих фруктів, як звичних, так і екзотичних. Для тих, хто готує сам, всі продукти є на базарах і в магазинах. Характерною рисою балійської кухні є наявність страв зі свинини. На інших островах Індонезії є мусульмани, яким релігія не дозволяє їсти це м’ясо.

Індонезія унікальна в кулінарному плані, але в ній легко знайти відгомони індійської та китайської кухні. Відмінність індонезійських страв в тому, що вони не приправлені такою кількістю гострих спецій, а приготувати соус може будь-хто через їх простоти.

Індонезія – це багато островів, і кожен має свої кулінарні особливості. Наприклад, острів Ява – це класичний соєвий соус, яким заправляють їжу, а на Суматрі в цей соус додають кокосове молоко, що робить смак менш солоним і набуває ніжні нотки.

Але в цілому існують закономірності і основні принципи, на яких базується індонезійська кухня. До них відносяться рис як основа багатьох страв (його варять, тушкують і смажать) і велика кількість овочів і фруктів: урожай тут збирають кілька разів на рік. Це стосується і кухні Балі – смачної, легкої та поживної водночас.